Wektory

ass
opublikowano: 18-12-2006, 00:00

Kazimierz Michał Ujazdowski. Minister kultury i dziedzictwa narodowego, mimo że działa bez rozgłosu, ma na swoim koncie parę małych, ale ważnych sukcesów — np. z ostatnich dni doprowadzenie do przekazania archiwum Zbigniewa Herberta Bibliotece Narodowej. Choć trzyma się na uboczu politycznych sporów (kolejny plus), nie unika tematów trudnych. Jego krytyka poparcia PiS dla ustawy przyznającej weto wojewodom świadczy, że zdrowy rozsądek nie musi przegrywać z dyscypliną partyjną.

Kazimierz Marcinkiewicz. Były premier wciąż w kadrowej poczekalni rządu. Nie doszło do zapowiadanego na piątek jego spotkania z premierem Jarosławem Kaczyńskim, nadal nie wiadomo, jakie propozycje otrzymał od szefa rządu, jaką decyzję podjął, jakie są powody zwłoki w jej ogłoszeniu. Taka sytuacja wpisuje się w pewne standardy polityki kadrowej w tej koalicji, w myśl których powody kolejnych powołań i dymisji są absolutnie nieczytelne. Wektor w dół.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ass

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu