Wektory

jaz
opublikowano: 29-12-2006, 00:00

Teresa Liszcz. Nowy sędzia Trybunału Konstytucyjnego dzisiaj złoży ślubowanie na ręce prezydenta i obejmie obowiązki. Wreszcie, gdyż ceremonia ta była odwlekana z powodu etycznych zastrzeżeń wobec innego wybranego przez Sejm sędziego. Profesor Liszcz jest doświadczoną parlamentarzystką III RP i doskonale zdaje sobie sprawę, pod jakim politycznym ciśnieniem tworzone jest w Polsce prawo. Dlatego legislacyjny dorobek następców może oceniać z równym obiektywizmem co krytycyzmem.

Roman Giertych. Wicepremier posiadł umiejętność działań, za które moglibyśmy przyznawać mu wektor w dół co drugi dzień. Czerwoną strzałkę na koniec roku 2006 otrzymuje za wykupienie przez MEN ogłoszeń prasowych, chwalących jego wiekopomne osiagnięcia jako szefa resortu. Giertych prowadzi nieustającą kampanię wyborczą, ale sięgając tak demonstracyjnie po publiczne pieniądze, przekroczył poziom tupetu wyznaczony przez siebie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: jaz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy