Wektory

Paweł Mazur, Wojciech Kowalczuk
opublikowano: 12-09-2001, 00:00

Alle Ypma

Wynik sprzedaży na poziomie 5,5 mln hl piwa po ośmiu miesiącach tego roku uzyskany przez grupę Żywiec, którą kieruje Alle Ypma, pozwala optymistycznie patrzeć na przyszłość tej firmy. W porównaniu z wynikami osiągniętymi przez browary wchodzące w skład grupy (Żywiec, EB, Warka i Leżajsk), zanotowanymi w ciągu ubiegłorocznych ośmiu miesięcy, stanowi to wzrost sprzedaży o ponad 300 tys. hl. Widać, że spółka po trudnym okresie związanym z koniecznością przeprowadzenia restrukturyzacji (okupionej stratą netto na poziomie 460 mln zł za rok 2000) wychodzi na prostą.

Antoni Tokarczuk

Wszyscy uwzięli się na ministra środowiska. Nie dają mu spokoju media, organizacje ekologiczne, no i oczywiście opozycja. A dlaczego? Bo w dobrej wierze odwołał niepokornego dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zrobił to przecież nie po to, aby otworzyć komu trzeba drogę do wykupu pod intratne inwestycje terenów wchodzących obecnie w skład TPN, lecz aby uporządkować kwestię terytorium parku i udostępnić jego walory szerokim rzeszom społeczeństwa. Niewdzięczność ludzka nie zna granic.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Mazur, Wojciech Kowalczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy