Wektory

Wojciech Kowalczuk
21-09-2001, 00:00

Andrzej Modrzejewski

Prezes PKN Orlen pozostał na stanowisku. Mimo wcześniejszych planów, rada nadzorcza spółki zrezygnowała z dyskutowania zmian w zarządzie. Nie oznacza to jednak, że pozycja Andrzeja Modrzejewskiego, jest już bezpieczna. Niewykluczone, że inwestor strategiczny, który kupi prawie 18 proc. akcji spółki — może nim zostać austriacki OMV lub węgierski MOL — zechce dokonać zmian na tym stanowisku. Nie jest również tajemnicą, że Andrzej Modrzejewski nie zalicza się do ulubieńców ugrupowania prowadzącego w przedwyborczych sondażach, a wybory już pojutrze.

Marek Belka

Typowany na ministra finansów w rządzie, który powstałby po ewentualnym zwycięstwie w wyborach koalicji SLD-UP, Marek Belka naraził się inwestorom giełdowym i wszystkim, którzy mogą sobie jeszcze pozwolić na luksus oszczędzania. Zapowiedział mianowicie, że jeżeli zostanie ministrem, od stycznia 2002 r. opodatkuje zyski z inwestycji w akcje oraz od lokat bankowych. Nie przedstawił jeszcze szczegółów swojej koncepcji. Jako jej uzasadnienie podał chęć obniżenia przyszłorocznego deficytu budżetowego do 30-40 mld zł.

Na otarcie łez zapewnił, że jest przeciwnikiem rozważanego przez obecny rząd wprowadzenia podatku importowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Kowalczuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu