Wektory

Michał Makarczyk, Artur Szymański, Wojciech Kowalczuk
opublikowano: 26-10-2001, 00:00

W przeciwieństwie do innych szefów firm z branży mięsnej, prezes Pekpolu nie pogodził się z pogarszającą się koniunkturą i postanowił zrestrukturyzować swoją spółkę. Zmiany okazały się na tyle głębokie, że wczoraj Pekpol podpisał umowę, na mocy której zostanie przejęty przez włoską firmę EuroCast, właściciela kilku stacji telewizyjnych, w tym Polonii 1. Włosi wejdą kuchennymi drzwiami na GPW, a Pekpol otrzyma zastrzyk gotówki, której na pewno wystarczy na parę lat. Jednocześnie profil działalności spółki nie ulegnie zmianie.

Kierowany przez niego Stomil Olsztyn jest kolejną firmą, która poważnie odczuwa załamanie koniunktury w gospodarce, a szczególnie krach na rynku samochodowym. Spadek popytu na opony spowodował, że spółka musi zamknąć dwa deficytowe zakłady — Kormoran Centrum oraz Zakład Bieżnikowania Opon w Bisztynku i zwolnić 40 zatrudnionych tam osób. Aby uniknąć dalszych zwolnień, Stomil wstrzyma na 2 tygodnie produkcję w olsztyńskim zakładzie.

Mimo że po trzech kwartałach 2001 r. spółce udało się wypracować 24,2 mln zł zysku, to jest on o ponad 60 proc. niższy niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Makarczyk, Artur Szymański, Wojciech Kowalczuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu