Wektory

Anna Bytniewska, Łukasz Świerżewski
06-02-2002, 00:00

Ryszard Ścigała. Prezes Zakładów Azotowych Tarnów ma powody, by z większym optymizmem patrzeć w przyszłość. Pojawiły się bowiem możliwości wydźwignięcia zarządzanej przez niego firmy z zapaści. Teraz już tylko od talentów negocjacyjnych przedstawicieli zarządu firmy i od ich zdecydowanego działania zależy, czy powiodą się rozmowy z rosyjskim koncernem Łukoil i koreańskim SK Global. Mają one dotyczyć współpracy kapitałowej w ważnych dla spółki obszarach produktowych. Można zaryzykować stwierdzenie, że od tego czy zakończą się sukcesem zależy być albo nie być tarnowskich Azotów.

Mariusz Łapiński. Kierowane przez Mariusza Łapińskiego Ministerstwo Zdrowia znalazło sposób na podreperowanie sytuacji finansowej służby zdrowia. Sama idea obciążenia sprawców wypadków kosztami leczenia ich ofiar jest słuszna. Niestety, nikt nie zna rzeczywistych kosztów tego leczenia. Wiele wskazuje więc na to, że zostaną nimi obciążeni wszyscy kierowcy. Zapłacą oni po prostu wyższe ubezpieczenie komunikacyjne.

W rezultacie nowy pomysł ministra stanie się kolejnym podatkiem płaconym tym razem nie do państwowej lub samorządowej, ale do ubezpieczeniowej kasy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bytniewska, Łukasz Świerżewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Wektory