Wezwanie do sprzedaży akcji Carlsberg Okocim

29-12-2003, 11:42

BM BPH PBK: Carlsberg Breweries z siedzibą w Kopenhadze, ogłosił 23 bm. wezwanie do sprzedaży 3 159 277 akcji, Carlsberg Okocim S.A. W wyniku wezwania Carlsberg Breweries A/S zamierza osiągnąć 27 563 222 akcji, Carlsberg Okocim S.A. stanowiących 95,97% KZ spółki. Cena, po której nabywane będą akcje objęte wezwaniem została określona na 25,50 zł Rozpoczęcie przyjmowania zapisów nastąpi 30 grudnia 2003 roku zakończenie przyjmowania zapisów nastąpi 16 stycznia 2004 roku. Zamiarem Wzywającego jest kontynuowanie rozwoju działalności Spółki jako spółki z grupy Carlsberg, zmierzające do wzmocnienia pozycji i działalności prowadzonej przez Spółkę na polskim rynku. Spółka odgrywać będzie ważną rolę w działaniach Carlsberg w Polsce. Wzywający zamierza zwiększyć zaangażowanie w Spółce, aby wzmocnić możliwość oddziaływania na strategiczny rozwój spółki i prowadzonej przez nią działalności.

Komentarz BM BPH PBK:

Carlsberg Breweries A/S jest inwestorem strategicznym Carlsberg Okocim S.A, obecnie posiada pakiet akcji stanowiący 84,97% KZ spółki. Akcje, które Carlsberg Breweries zamierza nabyć stanowią 10,99% KZ spółki, ich wartość w cenie wezwania (25,50 zł) przekracza 80,5 mln zł. Cena zaproponowana w wezwaniu jest dosyć atrakcyjna, biorąc pod uwagę kurs notowań spółki w ostatnich latach, jest jednak niższa od tegorocznego maksimum (26,60 zł intraday) oraz od historycznego maksimum (34 zł w 1994r.) W br. strategiczny inwestor nabył już łącznie 13% KZ spółki. Ostatnio 12 bm. w ramach transakcjach pakietowych Carlsberg Breweries kupił od Bitburger Geatranke Verwaltungsgesellschaft mbH 1,7 mln akcji stanowiących 5,99% KZ po cenie 22 zł. Carlsberg Breweries deklarował wcześniej chęć wycofania Carlslberg Okocim S.A z obrotu publicznego, nie wcześniej jednak niż po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Spełniając wymóg formalny Carlsberg A/S obecnie deklaruje chęć dalszego rozwijania spółki, co jest oczywiste. W niedługim czasie po zakończeniu obecnego wezwania, można oczekiwać decyzji inwestora strategicznego o wycofaniu spółki z obrotu publicznego i kolejnego tym razem już ostatniego wezwania na akcje Carlsberg Okocim S.A po cenie zbliżonej do ceny obecnego wezwania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wezwanie do sprzedaży akcji Carlsberg Okocim