Wezwanie wystrzeliło WDX

opublikowano: 10-12-2017, 22:00

Fundusz Abris chce zdjąć spółkę z giełdy, płaci sowicie.

Jeszcze w czwartek akcje spółki WDX, kiedyś znanej pod nazwą Wandalex, zamknęły dzień na poziomie 7,66 zł za sztukę. Piątkowy kurs zamknięcia wyniósł 14,51 zł, co oznacza wzrost o 89,4 proc. i rekord wszech czasów. Eksplozja wyceny producenta regałów magazynowych to efekt wezwania ogłoszonego przez cypryjską spółę Woho Holdings, należącą do funduszu Abris. Chce on kupić 25,3 proc. akcji WDX, uprawniających do 21,54 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Za jedną akcję płaci 14,88 zł. Mimo że Abris nie ma obecnie żadnych akcji WDX, a chce ich skupić tylko nieco ponad 20 proc., to celem funduszu jest zdjęcie spółki z giełdy.

Marek Skrzeczyński, WDX
FORUM

Jest to prawdopodobne, bo Abris zawarł już stosowną umowę z Dariuszem i Sławomirem Bąkowskimi, założycielami spółki, dysponującymi 74,7 proc. kapitału oraz 78,46 proc. głosów. Na mocy porozumienia Sławomir Bąkowski zgodził się sprzedać akcje po 14,88 zł. Dariusz Bąkowski ma zostać akcjonariuszem, z pakietem ograniczonym do 25 proc., podczas gdy Abris będzie miał 75 proc. Akcje mają przy tym powrócić do formy dokumentu, co oznacza zdjęcie spółki z giełdy.

„W przypadku osiągnięcia przez strony porozumienia przynajmniej 90 proc. ogólnej liczby głosów, wzywający nie wyklucza rozpoczęcia procesu przymusowego wykupu akcji należących do akcjonariuszy mniejszościowych” — zastrzegł Abris w komunikacie o ogłoszeniu wezwania.

Realizacja transakcji uwarunkowana jest zgodą UOKiK oraz jego odpowiedników w Serbii i Macedonii. Chęć zbycia akcji będzie można zgłaszać od 8 stycznia do 6 lutego 2018 r. Domem maklerskim, który pośredniczy w wezwaniu, jest Pekao Investment Banking. To instytucja obsługująca wyłącznie klientów korporacyjnych, niemająca żadnych oddziałów. Dlatego Abris zakłada, że przed dniem przyjmowania zapisów liczba punktów obsługujących wezwanie zostanie poszerzona o Centralny Dom Maklerski Pekao i Dom Maklerski Pekao.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane