WGI DM rozwiązuje umowy z klientami o prowadzenie rachunków

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-05-2006, 17:58

Do końca maja Warszawska Grupa Inwestycyjna (WGI) Dom Maklerski rozwiąże umowy z klientami o prowadzenie rachunków inwestycyjnych - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej prezes zarządu WGI Consulting Maciej Soporek.

Do końca maja Warszawska Grupa Inwestycyjna (WGI) Dom Maklerski rozwiąże umowy z klientami o prowadzenie rachunków inwestycyjnych - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej prezes zarządu WGI Consulting Maciej Soporek.

    Jak wyjaśnił, jest to skutkiem decyzji Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) z 4 kwietnia 2006 r. KPWiG zobligowała WGI Dom Maklerski do rozwiązania umów klientami do końca maja br. w związku z cofnięciem zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej "za istotne naruszenie przepisów prawa oraz nieprzestrzeganie zasad uczciwego obrotu".

    Soporek powiedział, że nie oznacza to dla firmy konieczności zamykania w trybie natychmiastowym długoterminowych pozycji inwestycyjnych, co naraziłoby klientów WGI Domu Maklerskiego na 30-40-proc. straty.

     Podkreślił, że do końca maja br. klienci otrzymają do dyspozycji obligacje spółki WGI Consulting w formie zapisuelektronicznego na rachunkach inwestycyjnych oraz środki stanowiące zabezpieczenie transakcji walutowych. Jak wyjaśnił, środki te odpowiadają od 0 do 10 proc. (średnio ok. 5 proc.) wartości aktywów, w zależności od portfela klienta.

    "Skupiamy się na procesie pełnego rozliczenia z klientami" - powiedział na konferencji wiceprezes WGI Domu Maklerskiego Łukasz Kaczor. Jak poinformowali przedstawiciele firmy, wypłaty środków spółka będzie realizować do końca maja przyszłego roku.

    Kaczor i Soporek podkreślili, że klienci otrzymają zarówno rekompensatę za okres oczekiwania na wypłaty z rachunków, jak i zysk wypracowany do momentu rozliczenia - przewidywany na poziomie zysku z bezpiecznych lokat bankowych.

   Kontynuacji inwestycji prowadzonych przez WGI Dom Maklerski służyć mają wspomniane obligacje WGI Consulting, zapisane na rachunkach klientów, a przechowywane przez spółkę w depozycie. Jak poinformował Kaczor, w ciągu ostatnich 11 miesięcy, tj. od maja 2005 r. do marca 2006 r., obligacje WGI Consulting, zapisane na rachunkach klientów w WGI Domu Maklerskim, przyniosły ok. 16,24 proc. zysku.

    Kaczor poinformował, że chodzi tu o aktywa ok. 1 tys. klientów o łącznej wartości ok. 100 mln zł.

    "Grupa WGI kontynuuje swoją działalność (...) Aktualnie trwa proces przekształcenia WGI Consulting w spółkę akcyjną i zachodzą zmiany w akcjonariacie" - podkreślają Soporek i Kaczor, obecnie jedyni właściciele spółki, a także założyciele i akcjonariusze Grupy WGI.

   WGI działa na rynku od ponad 7 lat. W skład grupy wchodzą: WGI Dom Maklerski w likwidacji, WGI Financia Sp. z o.o., WGI Consulting Sp. z o.o. oraz WGI Europe Ltd. z siedzibą w Wielkiej Brytanii. WGI Dom Maklerski działał od maja 2005 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane