Wiadomości o Bear Stearns zaniepokoiły Wall Street

14-03-2008, 16:29

Sytuacja na amerykańskich giełdach stabilizuje się. Indeksy są jednak wciąż pod kreską.  

Wiadomością dnia na Wall Street jest akcja ratowania Bearn Stearns przez Fed z Nowego Jorku i JP Morgan Chase. Akcje amerykańskiego banku inwestycyjnego po prawie dwóch godzinach sesji taniały o ok. 50 proc. po tym, jak przyznał on że ma kłopot z płynnością. W komunikacie poinformował, że wraz z JP Morgan Chase podejmie próbę znalezienia permanentnego rozwiązania problemu z płynnością. Zaznaczył jednak, że nie jest w stanie dać gwarancji pozytywnego efektu działań. Przecena akcji Bear Stearns spowodowała, że indeks banków inwestycyjnych i brokerów papierów wartościowych spadał o prawie 6,5 proc. przy 1,4 proc. zniżce średniej Dow Jones i  1,8 proc. spadku S&P500. Spadają notowania wszystkich wchodzących w skład indeksu spółek, m.in. Merrill Lynch, Morgan Stanley i Goldman Sachs.

Wiadomości dotyczące Bear Stearns spowodowały mniejsze zainteresowanie podanymi w piątek danymi makro. Dane o lutowej inflacji okazały się lepsze niż oczekiwano. Indeks optymizmu konsumentów, szacowany przez Uniwersytet Michigan spadł w marcu, ale mniej niż prognozowano.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Wiadomości o Bear Stearns zaniepokoiły Wall Street