Wiceminister Stanisława Okularczyk złożyła dymisję

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-02-2006, 19:12

Wiceminister rolnictwa Stanisława Okularczyk złożyła we wtorek na ręce premiera dymisję - poinformował PAP rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz. Dodał, że w najbliższych dniach Kazimierz Marcinkiewicz podejmie decyzję w tej sprawie.

Wiceminister rolnictwa Stanisława Okularczyk złożyła we wtorek na ręce premiera dymisję - poinformował PAP rzecznik rządu Konrad Ciesiołkiewicz. Dodał, że w najbliższych dniach Kazimierz Marcinkiewicz podejmie decyzję w tej sprawie.

Wcześniej, na konferencji po wtorkowym powiedzeniu rządu, premier przyznał, że możliwa jest dymisja wiceminister.

Poniedziałkowa "Gazeta Krakowska" zacytowała wypowiedzi Okularczyk ze spotkania z rolnikami w Nowym Sączu, krytyczne wobec resortu. Minister Krzysztof Jurgiel mówił we wtorek, że podejmie decyzje w tej sprawie po sprawdzeniu wiarygodności publikacji.

Po konferencji prasowej premiera Ciesiołkiewicz poinformował, że szef rządu poprosił Okularczyk o wyjaśnienia, "mając wątpliwości co do jej lojalności". Jak powiedział rzecznik, wiceszef resortu rolnictwa w rozmowie z premierem zapewniła, że jej wypowiedzi zacytowane w artykule z "Gazety Krakowskiej" są nieprawdziwe. "Jednocześnie poinformowała premiera, że jeszcze dziś złoży dymisję" - podkreślił Ciesiołkiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane