Wiceprezes Enronu popełnił samobójstwo

Administrator
opublikowano: 25-01-2002, 18:51

Teksaska policja poinformowała w piątek o samobójstwie wiceprezesa zbankrutowanego koncernu energetycznego Enron. Zwłoki Johna C. Baxtera zostały znalezione w piątek w zaparkowanym samochodzie. Policja poinformowała, że przy zmarłym znaleziono list pożegnalny. Wstępne oględziny miejsca zdarzenia wskazują, że było to samobójstwo.

Teksaska policja poinformowała w piątek o samobójstwie wiceprezesa zbankrutowanego koncernu energetycznego Enron.

Zwłoki Johna C. Baxtera zostały znalezione w piątek w zaparkowanym samochodzie. Policja poinformowała, że przy zmarłym znaleziono list pożegnalny. Wstępne oględziny miejsca zdarzenia wskazują, że było to samobójstwo.

Bankructwo koncernu energetycznego Enron jest największym w historii USA. W Kongresie USA toczą się obecnie przesłuchania, które mają wyjaśnić jego okoliczności. Z ostatnich ustaleń wynika, że władze spółki wiedziały o znacznych stratach, które ponosiła, jednak ukrywały je w tworzonych specjalnie spółkach, bądź spółkach, z którymi zawarto stosowne porozumienia.

Wcześniejsze publikacje nt. bankructwa Enronu znajdziesz tutaj i tutaj

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane