...więc Szwajcaria poczeka na UMTS

Maciejewski Krzysztof, Reuters
opublikowano: 14-11-2000, 00:00

...więc Szwajcaria poczeka na UMTS

Wczorajszy komunikat o połączeniu oferty firm Sunrise Communications i Diax wprawił szwajcarskie władze w popłoch. Aukcja licencji na UMTS w Szwajcarii, która miała rozpocząć się wczoraj, została przełożona, po tym jak liczba oferentów spadła do czterech. Informacja Szwajcarskiego Federalnego Biura Łączności (Bakom) została ogłoszona na minutę przed planowanym terminem aukcji. Przetarg na cztery licencje miał ruszyć o godzinie 9.00.

Tymczasem jeszcze w ubiegłym tygodniu Bakom twierdził, iż przeprowadzi przetarg, nawet jeżeli staną do niego tylko cztery firmy. Jednak znaczna część polityków przeciwstawiła się planom sprzedaży licencji za minimalną cenę 50 mln CHF (130 mln zł) każda, czyli za znacznie mniej niż 2,5 mld CHF (6,5 mld zł) planowanych kilka miesięcy temu. Bakom rozważa obecnie możliwość przeprowadzenia aukcji z udziałem tylko czterech oferentów lub automatycznego przydzielenia im licencji. Bakom oświadczył również, że przeprowadzi dochodzenie, które sprawdzi legalność umowy zawartej przez dwóch operatorów. Decyzja w tej sprawie zapadnie na początku grudnia. Reuters, KM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciejewski Krzysztof, Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / ...więc Szwajcaria poczeka na UMTS