Wiedza daje sukces

DARIUSZ DANILUK
opublikowano: 12-06-2012, 00:00

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

Małe i średnie przedsiębiorstwa często narzekają na prawne regulacje i biurokratyczne wymogi, które są rozwojowymi hamulcami. Nie jest to tylko polską specyfiką, bowiem żaden system prawny nie nadąża za dynamiką zmian gospodarki. Niestety, wciąż zbyt mała jest wiedza na temat instrumentów wspomagających sektor MSP. Chodzi tu np. o rządowe programy wspierania eksportu i przedsiębiorczości z wykorzystaniem poręczeń i gwarancji kredytowych. Ich wiarygodność poświadczyła niedawno Komisja Nadzoru Finansowego, zatwierdzając 0 proc. wagi ryzyka dla zobowiązań w ramach takich programów. To realne wsparcie dla firm, zwłaszcza w okresie, gdy słabsza koniunktura jest szczególnie odczuwalna przez biznes mały i średni.

Warto, by o szansach związanych z programem poręczeń i gwarancji informowali się również sami przedsiębiorcy. Myślę tu o organizacjach biznesowych oraz izbach gospodarczych. Szersza wiedza wśród beneficjentów programu to szansa na sukces dla tysięcy firm.

DARIUSZ DANILUK

prezes Banku Gospodarstwa Krajowego

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DARIUSZ DANILUK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu