Większa rola konsultacji społecznych

opublikowano: 07-05-2015, 00:00

Jest szansa na poprawę jakości tworzonego prawa — uważają Pracodawcy RP

Jest szansa na poprawę jakości tworzonego prawa — uważają Pracodawcy RP, komentując wtorkowe decyzje rządu w sprawie procedur legislacyjnych. Chodzi o przyjęte przez Radę Ministrów (RM) wytyczne do przeprowadzenia oceny wpływu i konsultacji publicznych w ramach procesu legislacyjnego, które przygotowano w Ministerstwie Gospodarki.

— Wytyczne dają nadzieję na zwiększenie roli konsultacji społecznych — ocenia Piotr Wołejko, ekspert ds. społeczno-gospodarczych Pracodawców RP.

Zwraca jednak uwagę, że ustawy regulujące działalność partnerów społecznych przewidują terminy 30 i 21 dni. Rząd jednak przyznał sobie prawo do konsultowania projektów aktów prawnych w innym czasie, np. 14 dni, na co przedstawiciele przedsiębiorców zwracali uwagę podczas prac nad nowym regulaminem pracy RM, przyjętym w październiku 2013 r.

— Podkreślaliśmy, że regulamin ma charakter wewnętrzny. Mimo przyjęcia przez rząd wytycznych jest zatem jeszcze wiele do zrobienia — twierdzi Piotr Wołejko.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu