Wielka odprawa prezesa greckiego banku centralnego

KŁ, Reuters
opublikowano: 11-10-2012, 14:35

Prezes banku centralnego Grecji dostał odprawę w wysokości 3,4 mln EUR, gdy rozstawał się ze swoim poprzednim pracodawcą, dużym bankiem, który podlega teraz ustalanym przez niego regulacjom.

George Provopoulos został uhonorowany taką odprawą w 2008 r., gdy ustępował ze stanowiska wiceprezesa Piraeus Bank, by objąć przewodnictwo w banku centralnym i zostać członkiem Europejskiego Banku Centralnego.

Odegrał kluczową rolę w ratowaniu greckiego systemu bankowego, który otrzymał miliardy euro z EBC i ubiega się o nawet 50 mln EUR nowego kapitału z programu wykupu oferowanego przez kraje eurolandu i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Grecki bank centralny spotkał się ostatnio z ostrą krytyką w związku z ratunkiem jakiego udzielił państwowemu Bankowi Rolnemu (ATE), co lewicowe ugrupowania określiły mianem „rabunku stulecia”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Wielka odprawa prezesa greckiego banku centralnego