Czytasz dzięki

Wielkie oczy bezrobocia

opublikowano: 17-04-2020, 06:00

Polski rynek pracy poczuł atmosferę serialu "Stranger Things". W mgnieniu oka znalazł się w równoległej rzeczywistości, w której ktoś odwrócił układ współrzędnych - rynek pracownika ustąpił miejsca powszechnej obawie o utratę zatrudnienia.

W tym odcinku Pulsu Biznesu do słuchania o tej ekspresowej przemianie opowiada Jakub Borowski, główny ekonomista Credit Agricole. Mierzy się on też z pytaniem jak wielkie będzie widmo bezrobocia. Z kolei Andrzej Radzikowski, szef Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych tłumaczy dlaczego ratowanie gospodarki przed masowym bezrobociem odbywa się nie kosztem rządu czy firm, lecz pracowników. Alina Nowak, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej przytacza kilka statystyk z frontu walki o utrzymanie miejsc pracy, zaś Michał Szymański, dyrektor w GoWork.pl opowiada o tym w których branżach praca jest i jak kryzys epidemiczny zmienił podejście do poszukiwania zatrudnienia. Na koniec kilka terapeutycznych przemyśleń zaserwuje Wam Krzysztof Tarka, partner zarządzający w Tarka Executive's, badacz stylów zarządzania i konsultant z zakresu HR.

Archiwalne odcinki znajdziesz na stronie www.pb.pl/dosluchania. Można też słuchać nas na Spotify , Apple Podcasts i wielu innych aplikacjach podcastowych korzystających z RSS  

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Sołtys

Polecane