Wielkie pieniądze

Paweł Zielewski
21-04-2005, 00:00

Oferta private banking Citibanku nawet przez naj-zagorzalszych konkurentów uznawana jest za modelowe wykorzystanie globalnego potencjału instytucji.

CitiGold Wealth Management jest ofertą zarządzania kapitałem, skierowaną do najlepszych i najbardziej wymagających klientów banku, oczekujących indywidualnej obsługi na najwyższym poziomie.

Każdy klient CitiGold WM ma stałego doradcę finansowego, którego zadaniem jest pomoc w zarządzaniu potrzebami finansowymi klienta. Klienci mogą również korzystać z wiedzy ekspertów CitiGold w zakresie produktów inwestycyjnych i ubezpieczeniowych.

Rozpoznanie klienta

Współpraca z klientem rozpoczyna się od poznania zarówno bieżących jak i przyszłych potrzeb klienta, jego celów finansowych oraz określenia, jakie ryzyko finansowe klient może zaakceptować. Na podstawie specjalnie opracowanego przez bank procesu określającego profil inwestycyjny klienta, doradca pomaga klientowi w zbudowaniu indywidualnego planu finansowego, proponując rozwiązania inwestycyjne dopasowane do jego konkretnych celów i potrzeb finansowych.

Plan ten zawiera podział środków na inwestycje długoterminowe (edukacja dzieci, emerytura), aktywa płynne (codzienne potrzeby, nagłe wydatki) oraz transakcje krótkoterminowe (wykorzystanie okoliczności pozwalających na szybkie zyski z krótkoterminowej inwestycji).

Obsługa klientów CitiGold oferowana jest obecnie w 31 Centrach CitiGold w całej Polsce.

Klienci mogą również korzystać z podstawowych usług banku w pozostałych oddziałach banku zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Klienci CitiGold są osobami, które często podróżują i chcą na bieżąco kontrolować stan swoich finansów. Dlatego umożliwiamy im dostęp do konta w podobnych centrach w 70 krajach na świecie.

Centrum z rekomendacją

W tym roku bank otworzył Centrum Inwestycyjne, stworzone specjalnie dla najbogatszych i najbardziej wymagających klientów CitiGold, oczekujących obsługi na poziomie zagranicznej bankowości prywatnej, ale w pełni dostępnej w kraju.

Klientami Centrum Inwestycyjnego mogą zostać wyjącznie osoby rekomendowane przez innego klienta Centrum lub przez doradców z oddziału CitiGold. Usługa dostępna jest dla osób z saldem na koncie powyżej 0,5 mln USD.

Globalna strategia

CitiGold Wealth Management to zindywidualizowany i kompleksowy proces zarządzania majątkiem klienta, opracowany na potrzeby klientów banku na całym świecie i modyfikowany w zależności od specyfiki danego kraju. Usługa ta jest oferowana nie tylko w Polsce czy Europie, ale również w takich krajach jak m.in. USA, Hongkong czy Singapur.

Wymagania i opłaty

Aby zostać posiadaczem konta CitiGold, klient powinien dysponować środkami w wysokości co najmniej 200 tys. zł. Opłata miesięczna uzależniona jest od poziomu wszystkich aktywów klienta w banku. Jeżeli poziom aktywów jest niższy od wymaganych 200 tys. zł to opłata miesięczna wynosi 95 zł. W przeciwnym przypadku klient nie ponosi opłaty miesięcznej. Klienci CitiGold są zwolnieni z większości opłat.

Bank nie wymaga określonej wysokości miesięcznych wpływów. Dlatego klientami CitiGold są często przedstawiciele wolnych zawodów, przedsiębiorcy, menedżerzy, ale również artyści, sportowcy, pracownicy dyplomacji itp.

Przywilej bycia bogatym

Klienci CitiGold mogą korzystać z wyjątkowych przywilejów. Mają zagwarantowane preferencyjne kursy wymiany walut oraz korzystne oprocentowanie lokat, z jednoczesną możliwością negocjowania wysokości oprocentowania oraz kursów walut w przypadku transakcji o znacznej wartości.

Klienci CitiGold otrzymują dowolną Kartę Kredytową Citibank z indywidualnie przyznanym wysokim limitem kredytu oraz karty dodatkowe gratis.

Transakcje z oddali

Większość transakcji, takich jak składanie poleceń przelewu, zakup walut, sprawdzanie salda konta i kart kredytowych, zakładanie lokat, ustanawianie zleceń stałych lub polecenia zapłaty, klient może dokonać bez konieczności wizyty w oddziale banku za pośrednictwem bezpłatnej linii CitiPhone Gold lub korzystając z serwisu bankowości internetowej Citibank Online.

Limit dzienny transakcji dokonywanych poprzez internet dla klientów CitiGold jest wyższy od limitów dla pozostałych klientów banku i wynosi 12,5 tys. złotych, poprzez CitiPhone — do wysokości salda. Wszystkie transakcje dokonywane za pośrednictwem Citibank Online są zwolnione z opłat.

Również wypłata gotówki jest możliwa bez wychodzenia z domu czy biura, ponieważ bank dostarcza na życzenie klienta „gotówkę na telefon” pod wskazany adres — ta usługa jest również bezpłatna. Usługa dostępna jest jednak tylko na terenie Warszawy.

Możliwości lokowania

Dla osób, które chcą potencjalnie zyskać więcej i nie boją się ryzyka, bank ma ofertę produktów inwestycyjnych, skarbowych i ubezpieczeniowych, takich jak:

- 51 zagranicznych funduszy inwestycyjnych, których aktywami zarządza Citigroup Asset Management.

- Fundusze inwestycyjne — zarządzane przez TFI Banku Handlowego, DWS Polska TFI, ING TFI, Union Investment TFI.

- Trzy Programy Systematycznego Oszczędzania.

- Lokaty Inwestycyjne powiązane z rynkiem walutowym i kapitałowym, oferowane w subskrypcjach, w złotych, euro i dolarach.

- Inwestycje Dwuwalutowe.

- Obligacje krajowe i zagraniczne - Obligacje Strukturyzowane — dłużne papiery wartościowe emitowane przez renomowane instytucje finansowe, powiązane z wybranymi wskaźnikami rynkowymi.

- Portfel Inwestycyjny w formie polisy, w której 100 proc. środków jest inwestowane w dostępne w ramach Portfela 23 fundusze.

Jednym z przywilejów klientów CitiGold jest również łatwy dostęp do linii kredytowej w koncie, która nie wymaga żadnych zabezpieczeń ani poręczycieli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Zielewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / / Wielkie pieniądze