Wieloletni lider Intela i Rambusa wesprze XTPL

GSU
opublikowano: 14-06-2018, 13:20
aktualizacja: 14-06-2018, 13:21

Harold Hughes, były dyrektor finansowy Intela i wieloletni prezes Rambusa, został członkiem nowopowstałej, międzynarodowej rady doradczej XTPL. Ma pomóc spółce w  w procesie globalnej ekspansji m.in. w USA oraz Azji.

Harold Hughes, będzie aktywnie wspierać XTPL przy globalnych wdrożeniach rozwiązań nanodruku. W ostatnich latach uczestniczył w kilku tego typu projektach dla amerykańskich firm, których wyceny obecnie liczone są w miliardach dolarów. Rozwijanie pionierskich, technologicznych spółek to jedna z kluczowych kompetencji Amerykanina.

Weteran z doliny krzemowej
Weteran z doliny krzemowej
Pozyskanie Harolda Hughesa to nie koniec międzynarodowych transferów w XTPL

Harold Hughes, po tym jak pełnił rolę CFO Intela i współzakładał Intel Capital, zaangażował się w kilka uznanych w sektorze high-tech projektów. To m.in. kalifornijski Rambus, notowany na Nasdaq. 

Nowy członek rady doradczej XTPL zasiada też w radzie nadzorczej kilku innych spółek technologicznych, m.in. w Quantenna Communications (chipy WI-FI, 0,6 mld USD kapitalizacji na Nasdaq) oraz View Inc. (sektor smart glass, 715 mln USD finansowania i 1,1 mld USD wyceny). Wspiera także spółkę Kateeva, komercjalizującą rozwiązania w dziedzinie druku i tuszów do produkcji nowej generacji ekranów OLED.

- Harold Hughes jako doradca i przewodnik w Dolinie Krzemowej to dla nas bezcenny nabytek. Jego doświadczenie w komercjalizacji i skalowaniu firm mających złożone, unikalne technologie oraz swoboda z jaką porusza się wśród największych producentów elektroniki na świecie to dla XTPL wejście na nowy poziom – mówi Filip Granek, prezes oraz współtwórca XTPL.

To nie koniec międzynarodowych transferów w XTPL. Jeszcze w tym roku do rady doradczej XTPL ma dołączyć kilku kolejnych doświadczonych liderów globalnego sektora elektroniki. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane