Wien: korekta o 10 proc. możliwa w każdej chwili

opublikowano: 07-12-2017, 16:17
aktualizacja: 07-12-2017, 16:20

Korekta nie pojawiła się podczas obecnego, bezprecedensowego rajdu wzrostowego, ale „nieodwołalnie” do niej dojdzie, twierdzi Byron Wien, legenda amerykańskiej branży inwestycyjnej.

Zobacz więcej

Byron Wien (fot. Bloomberg)

- 10. procentowa korekta może nadejść w każdej chwili, a szczególnie kiedy rynek radzi sobie tak dobrze, jak dotychczas. To znaczy, kiedy idzie równo w górę od kiedy wybrano Donalda Trumpa – powiedział Wien w CNBC.

Korekta tej wielkości oznaczałaby spadek średniej Dow Jones o 2400 pkt.

Wien, wiceszef grupy Private Wealth Solutions w Blackstone, szacuje na 50 proc. prawdopodobieństwo dużej przeceny jeszcze przed końcem tego roku. O korekcie mówił od początku roku i jest zaniepokojony, że wciąż do niej nie doszło.

- Rynek jest wykupiony a inwestorzy są optymistami – powiedział. - Wykupiony rynek z optymistycznymi inwestorami jest podatny na spadek, a pytanie brzmi: co ten spadek zapoczątkuje? – dodał.

Wien podkreśla, że nie wiadomo, co może uruchomić korektę. Zaznacza, że jest możliwe iż wzrostowy rajd sam się zatrzyma.

- Być może rynek spontanicznie zacznie słabnąć – powiedział.

Wien jest przekonany, że rynki już „pożyczają” wyniki z 2018 roku. Nie wierzy jednak w nadejście rynku „niedźwiedzia”. Uważa, że na koniec 2018 roku rynki będą wyżej niż obecnie.

- Fundamenty są bardzo moce – podkreślił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu