Wien: korekta o 10 proc. możliwa w każdej chwili

aktualizacja: 07-12-2017, 16:20

Korekta nie pojawiła się podczas obecnego, bezprecedensowego rajdu wzrostowego, ale „nieodwołalnie” do niej dojdzie, twierdzi Byron Wien, legenda amerykańskiej branży inwestycyjnej.

Byron Wien (fot. Bloomberg)
Zobacz więcej

Byron Wien (fot. Bloomberg)

- 10. procentowa korekta może nadejść w każdej chwili, a szczególnie kiedy rynek radzi sobie tak dobrze, jak dotychczas. To znaczy, kiedy idzie równo w górę od kiedy wybrano Donalda Trumpa – powiedział Wien w CNBC.

Korekta tej wielkości oznaczałaby spadek średniej Dow Jones o 2400 pkt.

Wien, wiceszef grupy Private Wealth Solutions w Blackstone, szacuje na 50 proc. prawdopodobieństwo dużej przeceny jeszcze przed końcem tego roku. O korekcie mówił od początku roku i jest zaniepokojony, że wciąż do niej nie doszło.

- Rynek jest wykupiony a inwestorzy są optymistami – powiedział. - Wykupiony rynek z optymistycznymi inwestorami jest podatny na spadek, a pytanie brzmi: co ten spadek zapoczątkuje? – dodał.

Wien podkreśla, że nie wiadomo, co może uruchomić korektę. Zaznacza, że jest możliwe iż wzrostowy rajd sam się zatrzyma.

- Być może rynek spontanicznie zacznie słabnąć – powiedział.

Wien jest przekonany, że rynki już „pożyczają” wyniki z 2018 roku. Nie wierzy jednak w nadejście rynku „niedźwiedzia”. Uważa, że na koniec 2018 roku rynki będą wyżej niż obecnie.

- Fundamenty są bardzo moce – podkreślił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Wien: korekta o 10 proc. możliwa w każdej chwili