Wierzyciele Action za układem

GSU
opublikowano: 10-01-2020, 16:52

Wierzyciele dystrybutor IT, który od sierpnia 2016 r. jest w postępowaniu sanacyjnym, zagłosowali za przyjęciem układu.

Jak podała spółka w głosowaniu wzięło udział 457 podmiotów, którym przysługuje łącznie 352,7 mln zł wierzytelności co oznacza, że osiągnięto wymagane kworum. Za układem oddano 1075 głosów, wraz z głosami przysługującymi kuratorowi obligatariuszy,  którym łącznie przysługiwała suma wierzytelności w wysokości 315,4 mln zł co stanowi 99 proc. większości osobowej oraz 89 proc. większości kapitałowej. Przeciw zagłosowało siedmiu wierzycieli, który przysługuje 37,2 mln zł wierzytelności.

Prezes Action
Prezes Action
Piotr Bieliński
WM

Action podał, że w głosowaniu nie wzięło udziału 895 wierzycieli, którym łącznie przysługiwała suma wierzytelności w wysokości 18,3 mln zł, których zawiadomiono o otwarciu procedury głosowania nad układem oraz 248 wierzycieli z łączną sumą przysługujących im wierzytelności w wysokości 9,15 zł, którym nie udało się skutecznie doręczyć zawiadomień o głosowaniu - brak możliwości doręczenia wynikał głównie z niepodjęcia dwukrotnie awizowanej korespondencji w terminie, likwidacji bądź wykreślenia tych wierzycieli ze stosownego rejestru. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane