Wieści z firm (12.06)

opublikowano: 12-06-2015, 00:00

RESTRUKTURYZACJA

Takt ma silnego partnera

Firma Takt, której Agencja Rozwoju Przemysłu w styczniu udzieliła 28,6 mln zł pożyczki na restrukturyzację, podpisała umowę o partnerstwie strategicznym z Multi Packaging Solutions. Spółki stworzyły grupę, która będzie produkować materiały poligraficzne oraz opakowania dla światowego rynku multimediów. Udzielona przez ARP pożyczka pozwoliła firmie Takt spłacić zadłużenie oraz wdrożyć program naprawczy. Obejmuje on trzy obszary: restrukturyzację finansową, zmiany w zakresie produkcji i zatrudnienia oraz zmiany w polityce handlowej i marketingowej firmy. Takt zamierza zrealizować program do końca 2015 r.

TECHNOLOGIE

Polska reprezentacja w Seattle

Studenci z Uniwersytetu Łódzkiego — Bartosz Jędrasik, Renata Ciesielska, Łukasz Kraśniewski oraz Piotr Rachubiński — wezmą udział w finałach konkursu Imagine Cup 2015, organizowanych w Seattle, o zwycięstwo w kategorii „Gry”. Występują z projektem Bandbarian, grą, w której użytkownik śledzi losy wojownika i ćwiczy razem z nim, wykorzystując do tego opaskę Fitbit. Wyniki konkursowych zmagań poznamy 31 lipca 2015 r.

TECHNOLOGIE

Przejazd z aplikacją

Polska Sieć Taxi 19 123, zrzeszająca korporacje taksówkowe w największych polskich miastach, postawiła na łatwiejszą komunikację z klientem. Zaprezentowała aplikację mobilną TaxiDO, za pośrednictwem której na razie można zamówić przejazd w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Liczba „wgranych” miast będzie zwiększana. Aplikacja powstała z wykorzystaniem pieniędzy unijnych, pozyskanych z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu