Wieści z firm

MK
04-12-2013, 00:00

SIMPLE

Poznańska AWF kupiła ERP-a

Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu w przetargu wybrała oprogramowanie firmy Simple, które powinno usprawnić zarządzanie placówką. Chodzi głównie o system Simple.Edu, który obejmie takie procesy biznesowe szkoły jak finanse i księgowość, majątek trwały (z wykorzystaniem kodów kreskowych), obrót towarowy, HR (z rozbudową o elektroniczny rejestr czasu pracy), zarządzanie projektami (planowanie, zarządzanie i monitoring projektów naukowo-badawczych), budżetowanie. Narzędzie ma też moduł do ankietowania i śledzenia losów absolwentów. Producent IT dla biznesu dostarczy i wdroży na uczelni także rozwiązanie klasy bussines intelligence do sprawnego harmonogramowania i kontrolowania finansów szkoły i tzw. EOD (elektroniczny obieg dokumentów) dla 200 użytkowników, który zautomatyzuje obieg informacji.

COMARCH POLSKA

Medyczne rozwiązanie dla Podlasia

Comarch podpisał z województwem podlaskim wartą ponad 23,8 mln zł umowę na dostarczenie i wdrożenie zintegrowan ego systemu informatycznego (ZSI) w ramach przedsięwzięcia o nazwie „Podlaski System Informacyjny e-Zdrowie”. Narzędzie ma umożliwiać płynną wymianę danych medycznych i informacji między stosowanymi już rozwiązaniami, także centralnymi. Pełne uruchomienie ZSI zaplanowano na 2015 r. Zadanie jest realizowane w ramach IV osi priorytetowej Społeczeństwo Informacyjne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-13. Jego budżet wynosi 62 mln zł. Finansowanie pochodzi w 85 proc. z funduszy UE, reszta to wkład własny partnerów.

MOOD

Systemy audio w McDonald’sie

Serwis Mood nadal będzie wyłącznym dostawcą zintegrowanych rozwiązań audio dla 266 lokali McDonald’s w Polsce. W nowych restauracjach sieci zainstalowany zostanie sprzęt nagłośnieniowy Bose. W punktach odtwarzana będzie muzyka z gatunku pop i rock licencjonowana bezpośrednio przez Mood. Aktualizacje repertuaru będą wprowadzane na bieżąco przez internet.

BONAIR

Badania w odlewni pod kontrolą

Bonair, dostawca usług i produktów IT dla biznesu, wprowadza rozwiązanie do zarządzania pracami badawczo-rozwojowymi w firmie Krakodlew, jednej z największych w Polsce odlewni żeliwa szarego i sferoidalnego. Kontrakt obejmuje zakup licencji Microsoft Dynamics AX 2012 wraz z abonamentem oraz licencji na moduł AX Honoraria 2012. Ponadto podpisano umowę serwisową na trzy lata. Wdrożenie ma pozwolić m.in. na zwiększenie dostępności i spójności danych wykorzystywanych przez pracowników, a także na usprawnienie przepływu informacji i dokumentów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Wieści z firm