Wieści ze spółek

Tomasz Owsianko
opublikowano: 10-07-2003, 00:00

AQUA. Nowy termin ustalenia prawa do dywidendy to 28 lipca. Dywidenda zostanie wypłacona 12 sierpnia.

COMPUTERLAND. Sąd Rejonowy w Warszawie zarejestrował warunkowe podwyższenie kapitału zakładowego spółki o kwotę 4200 zł (suma wartości nominalnej akcji serii P), do 6,74 mln zł.

BPH PBK. Krajowy Depozytu Papierów Wartościowych zarejestrował 3767 obligacji na okaziciela Serii B11 banku i oznaczył je kodem PLBPH0000050. Bank wystąpił z wnioskiem do GPW o wprowadzenie tych obligacji do obrotu giełdowego od 16 lipca.

GETIN. Sąd Rejonowy we Wrocławiu zarejestrował zmianę nazwy spółki RB Finance Med na Getin Direct sp. z o.o. Sąd zarejestrował też podwyższenie kapitału zakładowego spółki Getin Direct do 3,5 mln zł. Getin Service Provider posiada 48,61 proc. udziałów w spółce Getin Direct.

JUTRZENKA. Od 4 do 7 lipca spółka nabyła 4322 własnych akcji imiennych uprzywilejowanych o wartości nominalnej 3 zł każda. Akcje zostały nabyte po cenie 25 zł za sztukę w celu umorzenia. Spółka posiada łącznie 2,49 proc. własnych akcji (6,72 proc. głosów na WZA).

KOGENERACJA. Spółka zawarła roczną umowę na sprzedaż ciepła z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej we Wrocławiu. Szacunkowa wartość umowy to 90 mln zł.

MOSTOSTAL EXP. Fritz Horst Melsheimer zrezygnował z funkcji Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej. Zastąpił go Niels Bonn.

NORDEA. Bank złożył wniosek o wprowadzenie do obrotu 16,69 mln akcji zwykłych na okaziciela serii J po ich asymilacji w KDPW z akcjami już notowanymi. Łączna liczba akcji, które po wprowadzeniu akcji objętych wnioskiem będą w obrocie giełdowym, wyniesie 34,45 mln sztuk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Owsianko

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wieści ze spółek