WIG Info opiera się wzrostom

Sebastian Gawłowski
07-11-2000, 00:00

WIG Info opiera się wzrostom

Szarpany skrajnymi odczuciami giełdowych graczy sektor teleinformatyczny stracił wczoraj na wartości 1,8 proc. Wyraźnie widać obawy inwestorów, którzy boją się trzymać akcje spó- łek nowej ekonomii. Brak zaufania wynika zapewne z niezbyt korzystnych wyników finansowych osiąganych przez przedstawicieli tej branży.

SŁABE wyniki spółek, które swoją przyszłość wiążą z siecią internetową, są faktem. Zyski pozostają na razie w rzeczywistości wirtualnej. Wyniki Prokomu nie łagodzą tego stanu rzeczy, ponieważ spółka ma zapewnione finansowanie z kontraktów, między innymi z ZUS i PZU. Firmy, których ostatnie korekty prognoz wyników finansowych stały się głośne, czyli Softbank, Apexim i ComArch zanotowały na wczorajszej sesji ponowną deprecjację kursu. Co ciekawe, stabilnie za to zachowują się papiery Optimusa, który przecież permanentnie notuje stratę.

AKCJONARIUSZE spółek informatycznych niewątpliwie z nadzieją oczekują czwartego kwartału, w którym tradycyjnie firmy te notują najlepsze wyniki. Po tym, jak letnio-jesienna bessa sprowadziła graczy posiadających walory spółek IT na ziemię, należy im się wreszcie trochę dobrych wiadomości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WIG Info opiera się wzrostom