WIG-Ukraina odbił po spadkach

  • Michał Błasiński
opublikowano: 11-12-2012, 00:00

Komentarz zagraniczny

Na wykresie narodowego indeksu WIG-Ukraina widać wyraźną poprawę. Na fali entuzjazmu, który zawitał na szerokim rynku akcji — indeks WIG jest najwyżej od 16 miesięcy — skorzystały nawet zapomniane przez inwestorów spółki zza wschodniej granicy. Od lokalnego dołka z 21 listopada WIG-Ukraina urósł o 5 proc.

Na szczególną uwagę zasługuje zachowanie kursów akcji dwóch kopalń — Sadovaya Group i Coal Energy. Notowania pierwszej urosły w kilkanaście sesji o 35, a drugiej o 14 proc. To korekcyjne odbicie wcześniejszych głębokich spadków. Znacznie więcej powodów do zadowolenia mają akcjonariusze Industrial Milk Company — akcje zdrożały w tym roku prawie o 100 proc. I choć ostatnio kurs utkwił w konsolidacji, to jest to pewnie przystanek przed dalszymi zwyżkami — tak przynajmniej uważają analitycy, którzy zgodnie radzą kupno akcji spółki.

Trend boczny panuje także na wykresie największego podmiotu spod żółto-niebieskiej bandery, czyli Kernela. Od trzech miesięcy trwa zażarta walka byków z niedźwiedziami. Warto jednak zauważyć, że spółka zbiera coraz lepsze oceny analityków. Od początku listopada pojawiło się 6 rekomendacji, z czego 3 brzmią „kupuj”, a 3 „trzymaj”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Błasiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu