WIG20 mocno w górę

KZ
17-02-2010, 10:56

Za oknem odwilż, a na warszawskim parkiecie już prawie wiosna: zielenią się notowania wszystkich blue chipów. Gorzej jest z  maluchami i średniakami.

WIG20 po dwóch godzinach sesji zyskuje prawie 2 proc., a towarzyszą temu całkiem spore obroty (300 mln zł). Zgodnie rosną notowania wszystkich największych spółek, a najwięcej zyskują dotychczasowi maruderzy (Cersanit, GTC, także Bioton). KGHM zyskuje prawie 3 proc., po 2 proc. rosną też notowania Orlenu i Lotos. Stosunkowo najsłabsza jest TP SA i lider trwającej już rok hossy – Getin Holding.

Wśród mniejszych spółek w czołówce najmocniej rosnących są dziś ulubieńcy spekulantów: PC Guard, Swarzędz i Chemoservis-Dwory. O kilkanaście procent drożeją też akcje Bipromet. Spółka nie publikowała ostatnio żadnych istotnych informacji.

Sporo zyskuje Petrolinvest. Inwestorów rozgrzała informacja o tym, że Max Petroleum znalazł ropę na polu, sąsiadującycm z jedną z koncesji, należących do polskiej firmy. Paweł Gricuk, prezes Petrolinvestu, przypomniał w pb.pl, że w tym roku spółka będzie prowadzić wiercenia na swoim obszarze. 

Przy sporych obrotach zyskuje budowlana Pol-Aqua. 1 marca spółka opublikuje wyniki za czwarty kwartał. Według analityków, ankietowanych przez PAP, spółka zarobiła na czysto 10,2 mln zł przy 471 mln zł przychodów.

O blisko 3 proc. spada kurs ING BSK. Wyniki banku za czwarty kwartał były rozczarowujące. Zysk netto o jedną czwartą odbiegał in minus od średniej prognoz analityków. Niższe od oczekiwań były też: wynik odsetkowy i z prowizji i opłat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / WIG20 mocno w górę