WIG20 wygryzł WIG30

opublikowano: 17-09-2014, 19:28

GPW rezygnuje z promowania nowych indeksów. Dwa znikną, WIG30 zostanie, ale zapowiadanych kontraktów na ten indeks nie będzie.

Sesja giełdowa w Warszawie będzie trwać tyle ile trwa. Głównym indeksem giełdowym będzie WIG20. Związane z nim indeksy WIG40 i WIG80 wrócą do łask. Z końcem 2014 r. znikną indeksy WIG50 i WIG250.

- Nadal będziemy liczyli WIG30 - deklaruje Paweł Tamborski, prezes GPW.

Nie będzie jednak zapowiadanego na grudzień 2014 r. uruchomienia kontraktów terminowych dla indeksu WIG30. GPW rozważa za to powrót do kontraktów na WIG20 z mnożnikiem 10. Tak samo jak kwestie indeksów, konsultowała to z przedstawicielami rynku.

- Tu zdania były najbardziej podzielone - zaznacza Grzegorz Zawada, wiceprezes GPW.

Dodał, że GPW czeka do wygaśnięcia kontraktów wrześniowej serii. Wtedy zapadnie decyzja czy pozostać przy mnożniku 20 czy wrócić do mnożnika 10.

Zarząd GPW zdecydował też o utrzymaniu godzin sesji w dotychczasowym wymiarze. Sesja ma kończyć się więc o godz. 17.05.

Paweł Tamborski podtrzymał plan uczynienia z GPW rynku o znaczeniu międzynarodowym. Nie chciał jednak rozmawiać o fuzji z Wiedniem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WIG20 wygryzł WIG30