WIG20 zmniejsza tegoroczne straty

Jakub Ozdowski
opublikowano: 31-12-2008, 09:32

Krajowe blue chipy rozpoczęły ostatnią tegoroczną sesję od minimalnych, ale wzrostów. To już czwarta z rzędu wzrostowa sesja w wydaniu WIG20. Przypominamy, że dzisiejsza sesja jest krótsza o 3 godziny i kończy się o 13:30

Na warszawskim parkiecie byki niepodzielnie panują już od ostatniej sesji przed Wigilią. Cóż to jednak za wzrosty, kiedy obrotów jest jak na lekarstwo. W końcówce roku na GPW po prostu odpuścili sobie sprzedający. Ostatnie wzrosty tylko nieznacznie poprawiają fatalną tegoroczną kondycję warszawskich indeksów. Nic już nie zmieni faktu, że tak wręcz katastrofalnego roku na GPW nie było w jej historii. WIG20 traci blisko 47 proc. Do tej pory najgorszymi rokiem był 1994, w którym blue chipy straciły ponad 43 proc.

Wśród 20 największych spółek notowanych na GPW najmocniej w górę idzie groszowy Bioton. Spółka biotechnologiczna zyskiwała ponad 5 proc. Na dzisiejszej sesji, podobnie jak wczoraj WIG20 w górę ciągną TPSA, KGHM. Swoje pięć groszy dokładają dwa największe polskie banki.

Na szerokim rynku od wczorajszego debiutu wciąż świetnie radzą sobie PDA spółki Anti. Firma specjalizująca się w m.in. małej architekturze rosła od pierwszych minut środowej sesji o 20 proc.

O godz. 9:30 WIG20 rósł o 0,5 proc. Minimalnymi wzrostami pocieszają się maluchy i średniaki, które zyskiwały mniej niż 0,1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jakub Ozdowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WIG20 zmniejsza tegoroczne straty