Wikana miała niezły rok

KSA
opublikowano: 24-02-2010, 00:00

Spółka pokazała konkretny zysk za 2009 r., ale wyniki nie są  porównywalne.

Spółka pokazała konkretny zysk za 2009 r., ale wyniki nie są porównywalne.

Wikana (dawniej Masters) postanowiła opublikować wstępne wyniki finansowe za ubiegły rok. Z danych spółki wynika, że przychody wyniosły 122,2 mln zł. Deweloper osiągnął 15,6 mln zł zysku operacyjnego, a na czysto zarobił 13,5 mln zł.

Wyniki spółki są niezłe, szczególnie na tle osiągniętych w 2008 r. Należy jednak pamiętać, że dane nie są porównywalne, bo w ubiegłym roku Masters połączył się z Wikaną i położył nacisk w swojej działalności na deweloperkę. Wcześniej prowadził działalność deweloperską poprzez spółkę zależną, ale za sporą część przychodów odpowiadał segment handlu butami w sklepach franczyzowych pod markami CCC i Boti, należącymi do giełdowego NG2.

Zarząd Wikany zaznaczył, że szacunki wyników podał na podstawie skonsolidowanego sprawozdania finansowego za 2009 r., które przekazał biegłemu rewidentowi. Jak ostatecznie wyglądał ubiegły rok, okaże się 22 marca, gdy spółka opublikuje zbadany raport roczny.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane