Wikana szykuje resplit

ANP
opublikowano: 20-01-2011, 00:00

Deweloperska spółka chce scalić akcje. Operacja ma poprawić ich płynność.

Deweloperska spółka chce scalić akcje. Operacja ma poprawić ich płynność.

Na 17 lutego lubelska spółka zwoła walne zgromadzenie, które ma zdecydować m.in. o scaleniu akcji w stosunku 10:1. Wartość nominalna akcji zostanie podwyższona z 0,02 zł do 0,20 zł.

— Obecna wycena [na zamknięciu środowej sesji akcje kosztowały 0,12 zł — przyp. red.] nie odzwierciedla wartości spółki. Kurs utrzymuje się na takim poziomie, bo szkodzi mu niska płynność akcji. By temu zaradzić, zdecydowaliśmy się na resplit — tłumaczy Sylwester Bogacki, prezes Wikany.

Jednocześnie dodaje, że decyzja o poprawie płynności akcji jest ukłonem w stronę inwestorów instytucjonalnych, którzy dotąd, jak mówi prezes, omijali Wikanę.

— Chcemy pokazać inwestorom potencjał rozwoju. Mamy nadzieję, że znajdzie on odzwierciedlenie w kursie Wikany, aby po resplicie był on wyższy niż teraz, niezależnie od samej operacji scalenia — dodaje Sylwester Bogacki.

Prezes podtrzymał plany dotyczące działalności deweloperskiej i biogazowej.

— Mamy grunty na budowę 2 tys. mieszkań. Projekty mają wystartować w tym i przyszłym roku. W wakacje kończymy budowę przy Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Piaski biogazowni rolniczej o mocy 1 MW. Substratem będzie kukurydza — mówi prezes Wikany.

Produkcja biogazu ma ruszyć w sierpniu. W planach jest uruchomienie 12 projektów w ciągu trzech-czterech lat. Ich łączna wartość sięgnie około 180 mln zł, ale realizacja zależeć będzie od uzyskania finansowania, głównie unijnego.

Według obniżonych w listopadzie prognoz grupa ma zarobić w tym roku 20,01 mln zł przy blisko 123 mln zł przychodów.

— Nie podliczyliśmy jeszcze całego roku. Przed raportem okresowym rozważymy publikację danych cząstkowych — mówi Sylwester Bogacki.

Zapewnia także, że spółka zamierza odwołać się od 70 tys. zł kary nałożonej przez Komisję Nadzoru Finansowego za braki w raportach z 2009 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wikana szykuje resplit