Wilanów i Targówek to najlepsze miejsca na komercję

MCH
opublikowano: 24-08-2010, 15:28

W okresie poprawy koniunktury dobrą lokatą może być kupno lokalu użytkowego. To podwójny zysk: z tytułu wzrostu wartości nieruchomości i dochodów z najmu - mówi Robert Korczyński, ekspert ds. wyceny nieruchomości komercyjnych firmy Emmerson.

Zobacz więcej

Osiedle Wilanów

Obecnie w Warszawie najlepszymi lokalizacjami pod takie inwestycje są dzielnice Wilanów i Targówek. Wilanów to najbardziej dynamicznie rozwijająca się dzielnica w lewobrzeżnej Warszawie, a Targówek zyskuje popularność dzięki nowej zabudowie, która poprawia wizerunek dzielnicy.

W obu dzielnicach wśród transakcji sprzedaży dominują lokale użytkowe w budynkach wielorodzinnych na parterze (w tzw. stanie deweloperskim do indywidualnego wykończenia).

Na Targówku za lokal użytkowy trzeba dziś zapłacić od około 8 tys. zł za mkw. do tys. zł. W obrocie dominują lokale o powierzchni użytkowej około 120 mkw. Zdarzają się jednak transakcje sprzedaży nawet za blisko 15 tys. zł za mkw. Takie nieruchomości mają jednak zazwyczaj korzystne, długoterminowe umowy najmu lub np. specjalistyczne wyposażenie pod określonego najemcę.

W Wilanowie nie odnotowano jeszcze żadnych transakcji sprzedaży lokali użytkowych, gdy w 2009 r. było ich kilkanaście. Miały od 70 do ok. 150 mkw. Najtańsze sprzedano za około 9500 zł za mkw., a najdroższe za około 15,5 tys. zł za mkw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MCH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Wilanów i Targówek to najlepsze miejsca na komercję