Wincor Nixdorf debiutuje na giełdzie mimo słabej koniunktury

opublikowano: 19-05-2004, 10:54

Wincor Nixdorf zadebiutował w środę na giełdzie we Frankfurcie. Największy europejski producent kas oraz jego dwaj akcjonariusze pozyskali ze sprzedaży papierów w ofercie publicznej 327 mln EUR. Oznacza to, że było to największe IPO w Niemczech od trzech lat.

Kohlberg Kravis Roberts oraz specjalizujący się w przejęciach oddział Goldman Sachs Group sprzedawały 5,5 mln akcji Wincor Nixdorf po 41 EUR. W środę na początku sesji drożały one o 2,1 proc.

Wincor Nixdorf, który pozyskał ze sprzedaży własnych akcji ok. 102 mln EUR, nie przełożył terminu debiutu giełdowego mimo utrzymującej się od trzech tygodni nie najlepszej koniunktury.

Wincor Nixdorf jest drugą od listopada 2002 roku niemiecką spółką, która zdecydowała się na sprzedaż akcji w ofercie publicznej. W miniony poniedziałek producent rowerów Mifa Mitteldeutsche Fahrradwerke zadebiutował na giełdzie po sprzedaży akcji za 13,9 mln EUR.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Wincor Nixdorf debiutuje na giełdzie mimo słabej koniunktury