Wirtualny asystent z Torunia

MEJ
08-05-2015, 07:00

Brinch, to wirtualny asystent klienta działający na smartfonie. Dostarcza informacji, co dzieje się w danym miejscu, może pokazać drogę i zarazem przedstawić ofertę marketingową. Rozwiązanie opracował toruński start-up Lemon Labs

iBeacony
Zobacz więcej

iBeacony

wikipedia

Toruńska firma Lemon Labs to nietypowy start-up, określający się sam jako "inkubator technologiczny". Nie koncentruje się na jednym projekcie, ale rozwija jednocześnie trzy linie różnych produktów. Pierwszym z nich jest WebRobi - platforma do budowania stron internetowych metodą modułów wstawianych w szablon przy użyciu funkcji drag&drop. Druga, to Apimeo, pierwsza polska platforma wspierająca i łącząca aplikacje różnego typu przydatne w funkcjonowaniu firmy MSP.

Trzecim, najciekawszym rozwiązaniem jest Brinch. Rozwiązanie to wykorzystuje technologię iBeacon, a więc mikrolokalizację, oparta na czujnikach, działających standardzie Bluetooth 4.0 zwanych beaconami. Beacony transmitują swoje unikalne numery identyfikacyjne, które odbierają urządzenia odbiorców. Promowane przez Apple, beacony początkowo miały działać tylko w systemach iOS, obecnie pracują także w Android. Dzięki nim można zlokalizować osobę w danej strefie, stwierdzić co robi, w jaki sposób się porusza i kiedy daną strefę opuszcza.

Jest to idealne narzędzie do marketingu i temu właśnie służy Brinch. To wirtualny asystent klienta, który umożliwia poznanie jego nawyków i zainteresowań i dostarczenie mu na danym obszarze (imprezie jak koncert, w trakcie pobytu w galerii handlowej) najlepszej spersonalizowanej oferty, która go zainteresuje. Oferta taka jest przedstawiana na smartfonie w czasie pobytu w miejscu, w którym Brinch działa.

Rozwiązanie Brinch dostało się do tegorocznego finału Orange Fab i obecnie trwa proces jego ewaluacji. Są już firmy chętne do jego wprowadzenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Wirtualny asystent z Torunia