Wirtualny biurowiec Ghelamco - The Warsaw Hub

opublikowano: 19-02-2017, 20:50

Ghelamco Poland sięga po nowe technologie wizualizacji inwestycji budowlanych. Klientom obrazuje szczegóły budynku, który nie wyrósł jeszcze z ziemi.

Częstą praktyką w branży deweloperskiej jest wynajem powierzchni biurowej lub handlowej już na etapie projektowania budynków. Tylko jak pokazać potencjalnym klientom przygotowywaną dla nich powierzchnię, gdy budowa obiektu dopiero startuje? Z pomocą przychodzą współczesne technologie. Sięga po nie właśnie firma Ghelamco Poland i z wykorzystaniem HoloLens, czyli gogli, które nakładają hologramy na rzeczywistą przestrzeń, prezentuje biurowiec The Warsaw Hub. Wieżowiec będzie gotowy dopiero pod koniec 2019 r.

Dzięki technologii HoloLens inwestycja firmy Ghelamco może już teraz być prezentowana w rzeczywistej skali. Gotowa będzie pod koniec 2019 r.
Wyświetl galerię [1/2]

Dzięki technologii HoloLens inwestycja firmy Ghelamco może już teraz być prezentowana w rzeczywistej skali. Gotowa będzie pod koniec 2019 r. ARC

Wielka wizualizacja

The Warsaw Hub powstaje w Warszawie u zbiegu ulic Towarowej i Prostej. Będzie to kompleks trzech wieżowców, z których dwa mają mieć 130 m, a jeden 85 m wysokości. Dzięki technologii HoloLens inwestycja może już teraz być prezentowana w rzeczywistej skali. Projekt został przygotowany przez Senfino Labs.

- Nasz zespół jako jeden z pierwszych wyświetlił wieżowiec w skali 1:1 podczas prezentacji sprzedażowej firmy Ghelamco w taki sposób, że można było rzeczywiście oglądać inwestycję w miejscu budowy. Widzowie będąc na 41. piętrze Warsaw Spire [inny biurowiec wybudowany przez Ghelamco - przyp. red.] mogą podziwiać hologram The Warsaw Hub umiejscowiony po przeciwnej stronie ulicy. Do tej pory agencje i deweloperzy posługiwali się zdjęciami i modelami 3D – dziś przy pomocy HoloLens można zobaczyć, jak faktycznie zmieni się krajobraz po zakończeniu budowy – mówi Łukasz Leśniak, współwłaściciel spółki Senfino. 

Spotkanie ze start-upami

W kompleksie wieżowców powstanie przestrzeń biurowa, centrum konferencyjne, hotel oraz powierzchnia coworkingowa. Co ciekawe, The Warsaw Hub ma się stać również docelową siedzibą The Heart Warsaw, czyli centrum współpracy start-upów i korporacji, które pomagać będzie w testowaniu i komercjalizacji innowacji. Obecnie ośrodek zlokalizowany jest na 38. piętrze biurowca Warsaw Spire. Ghelamco jest zainteresowane wdrożeniem opracowywanych w ramach tej inicjatywy nowatorskich projektów związanych ze smart cities i smart office. Chce implementować je właśnie w budynku The Warsaw Hub. 

- The Warsaw Hub to zaawansowany technologicznie kompleks, łączący w sobie wszystkie funkcje niezbędne do działania nowoczesnych korporacji oraz startu-pów. Innowacyjność to jego najważniejszy wyróżnik, widoczny na każdym etapie inwestycji – również w sposobie jej prezentacji – zaznacza Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy Ghelamco Poland.

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Wirtualny biurowiec Ghelamco - The Warsaw Hub