Wirtualny biurowiec Ghelamco - The Warsaw Hub

Ghelamco Poland sięga po nowe technologie wizualizacji inwestycji budowlanych. Klientom obrazuje szczegóły budynku, który nie wyrósł jeszcze z ziemi.

Częstą praktyką w branży deweloperskiej jest wynajem powierzchni biurowej lub handlowej już na etapie projektowania budynków. Tylko jak pokazać potencjalnym klientom przygotowywaną dla nich powierzchnię, gdy budowa obiektu dopiero startuje? Z pomocą przychodzą współczesne technologie. Sięga po nie właśnie firma Ghelamco Poland i z wykorzystaniem HoloLens, czyli gogli, które nakładają hologramy na rzeczywistą przestrzeń, prezentuje biurowiec The Warsaw Hub. Wieżowiec będzie gotowy dopiero pod koniec 2019 r.

Wyświetl galerię [1/2]

Dzięki technologii HoloLens inwestycja firmy Ghelamco może już teraz być prezentowana w rzeczywistej skali. Gotowa będzie pod koniec 2019 r. ARC

Wielka wizualizacja

The Warsaw Hub powstaje w Warszawie u zbiegu ulic Towarowej i Prostej. Będzie to kompleks trzech wieżowców, z których dwa mają mieć 130 m, a jeden 85 m wysokości. Dzięki technologii HoloLens inwestycja może już teraz być prezentowana w rzeczywistej skali. Projekt został przygotowany przez Senfino Labs.

- Nasz zespół jako jeden z pierwszych wyświetlił wieżowiec w skali 1:1 podczas prezentacji sprzedażowej firmy Ghelamco w taki sposób, że można było rzeczywiście oglądać inwestycję w miejscu budowy. Widzowie będąc na 41. piętrze Warsaw Spire [inny biurowiec wybudowany przez Ghelamco - przyp. red.] mogą podziwiać hologram The Warsaw Hub umiejscowiony po przeciwnej stronie ulicy. Do tej pory agencje i deweloperzy posługiwali się zdjęciami i modelami 3D – dziś przy pomocy HoloLens można zobaczyć, jak faktycznie zmieni się krajobraz po zakończeniu budowy – mówi Łukasz Leśniak, współwłaściciel spółki Senfino. 

Spotkanie ze start-upami

W kompleksie wieżowców powstanie przestrzeń biurowa, centrum konferencyjne, hotel oraz powierzchnia coworkingowa. Co ciekawe, The Warsaw Hub ma się stać również docelową siedzibą The Heart Warsaw, czyli centrum współpracy start-upów i korporacji, które pomagać będzie w testowaniu i komercjalizacji innowacji. Obecnie ośrodek zlokalizowany jest na 38. piętrze biurowca Warsaw Spire. Ghelamco jest zainteresowane wdrożeniem opracowywanych w ramach tej inicjatywy nowatorskich projektów związanych ze smart cities i smart office. Chce implementować je właśnie w budynku The Warsaw Hub. 

- The Warsaw Hub to zaawansowany technologicznie kompleks, łączący w sobie wszystkie funkcje niezbędne do działania nowoczesnych korporacji oraz startu-pów. Innowacyjność to jego najważniejszy wyróżnik, widoczny na każdym etapie inwestycji – również w sposobie jej prezentacji – zaznacza Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy Ghelamco Poland.

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Wirtualny biurowiec Ghelamco - The Warsaw Hub