Czytasz dzięki

Wishlista „Blair Witch” dobija do 200 tys.

GSU
opublikowano: 29-08-2019, 13:17

Lista osób, które chcą zagrać w „Blair Witch”, której premiera zaplanowana jest na piątek stale rośnie. Bloober Team liczy, że wkrótce przebije 200 tys.

- W niecałe trzy miesiące od ogłoszenia tytułu, liczba osób posiadających grę na swojej liście życzeń stale rośnie i liczymy, że wkrótce osiągnie 200 tys. osób – mówi Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

„Blair Witch” autorstwa spółki Bloober Team od piątku  będzie dostępna na komputery osobiste oraz konsolę Xbox One. To tytuł z gatunku survival horror, który powstał na podstawie kultowego filmu z końca lat 90-tych wyprodukowanego przez Lionsgate. Gra dostępna będzie na platformie Steam i w sklepie Microsoft Store w cenie 29,99 EUR/USD. 

Przy okazji pracy nad Blair Witch, poza Lionsgate Bloober Team nawiązał współpracę z potentatem Microsoftem. Dzięki tej kooperacji gra trafi do programu Xbox Game Pass, a także miała zapewniony czas antenowy w czasie największych wydarzeń branżowych tego lata – targach E3 oraz Gamescom.

- Czas na scenie, który otrzymaliśmy od Microsoft na targach E3, był dla nas bezcenny. Zasięgi pozwoliły nam na promocję produkcji w sposób, na który mogą pozwolić sobie tylko najwięksi gracze na rynku – mówi prezes.

Na Gamescom gra otworzyła prezentację Xbox w Kolonii, na której widzowie mogli usłyszeć o tytułach z najwyższej półki takich jak Borderlands 3, Gears of War 5 czy Metro Exodus. 

- Możliwość prezentowania produkcji w doborowym towarzystwie to dla nas ogromne wyróżnienie. Wybieramy się także na PAX West. Jesteśmy przekonani, że Blair Witch jest najlepiej rozpromowaną oraz najlepszą polską produkcją wydaną w tym roku – mówi Piotr Babieno. 

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy