Wisła otworzy park kąpielowy dopiero w 2020 r.

  • DI
opublikowano: 16-02-2019, 15:04

Opóźni się oddanie do użytku po rewitalizacji parku kąpielowego w Wiśle. Otwarcie, planowane pierwotnie na lato br., nastąpi dopiero w 2020 r. – wynika ze słów burmistrza miasta Tomasza Bujoka.

Otwarcie, planowane pierwotnie na lato br., nastąpi dopiero w 2020 r. – wynika ze słów burmistrza miasta Tomasza Bujoka. Okazało się bowiem, że stan obiektów jest gorszy niż zakładano.

Rewitalizacja zabytkowego parku kąpielowego w Wiśle rozpoczęła się w połowie minionego roku. Rychło jednak pojawiły się problemy z wieżą do skoków, którą trzeba zburzyć i wznieść od nowa. Kłopoty są także z budynkiem kawiarni. Początkowo planowano jego wyburzenie, ale nie zgadzał się na to konserwator zabytków. Trwają w tej sprawie rozmowy. Zdaniem burmistrza wiele wskazuje na to, że można będzie go wyburzyć i wznieść nowy budynek, ale formalnej zgody jeszcze nie ma.

Tomasz Bujok zapewnił, że koszt inwestycji – 18,5 mln zł - nie zmieni się. Stało się to możliwe m.in. dzięki negocjacjom z wykonawcą. Udało nam się też przeprojektować jedną z umów kredytowych.

Prezes komunalnej spółki Baseny Wisła Jakub Stasiewicz podał, że park kąpielowy w centrum beskidzkiego kurortu ze względu na zabytkowy charakter zachowa oryginalny wygląd. Przede wszystkim pozostanie basen o wielkości 50 na 50 m z trzema różnymi poziomami głębokości wody. Powstanie m.in. też nowy pawilon z kinem letnim i usługami.

Spółka komunalna w ub.r. otrzymała kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego na rewitalizację kluczowego dla Wisły miejsca. Jego spłata nastąpi w ciągu 15 lat.

Park kąpielowy w Wiśle został wybudowany w 1932 r. W ostatnich latach był nieczynny.

Basen jest drugą dużą inwestycją, którą w realizuje samorząd Wisły. W mieście zakończyła się modernizacja piętrowego dworca kolejowego Wisła Uzdrowisko, który powstał w 1929 r. Inwestycja finansowana przez samorząd miasta będzie kosztowała ponad 4,8 mln zł. Otwarcie ma nastąpić wiosną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy