Witnica wynajmie nasłonecznione grunty

  • Marta Bellon
opublikowano: 26-03-2015, 00:00

Złap kontrakt

Lubuska gmina Witnica szuka inwestorów zainteresowanych budową farm fotowoltaicznych. Grunty już na nich czekają. Samorząd przygotował je jeszcze przed zakończeniem prac nad ustawą o OZE, którą niedawno podpisał prezydent.

Na inwestorów czeka w sumie osiem działek — sześć o łącznej powierzchni 78,37 ha, niezabudowanych i nieuzbrojonych, wcześniej użytkowanych rolniczo. Wywoławcza wysokość czynszu rocznego netto wynosi 330 tys. zł. Druga nieruchomość pod budowę elektrowni fotowoltaicznej to dwie działki o łącznej powierzchni 5,9 ha, w południowej części miasta Witnica. Teren jest płaski i niezabudowany, graniczy z Witnicką Strefą Przemysłową.

Wywoławcza wysokość czynszu rocznego netto wynosi 50 tys. zł. Sposób zagospodarowania obu nieruchomości jest określony w decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu — zapis mówi o ich przeznaczeniu pod budowę elektrowni fotowoltaicznej. Ustawa o OZE wejdzie w życie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia. A część przepisów, m.in. dotyczących nowych form wsparcia wytwórców z odnawialnych źródeł energii — 1.01.2016 r.

27

Na tyle lat można wydzierżawić grunty przeznaczone na farmy fotowoltaiczne w gminie Witnica. Przetargi mają charakter ustny, nieograniczony.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy