Wizz Air najlepszy w Polsce

opublikowano: 23-11-2016, 22:00

Pod względem obsługi klientów pierwsze miejsce w Polsce zajmuje niskokosztowa linia z Węgier. Ale na świecie jest dopiero 26.

Kupując bilet, nie zawsze warto kierować się wyłącznie ceną, trzeba brać pod uwagę jakość, punktualność i obsługę roszczeń, radzi AirHelp, firma, która pomaga odzyskać odszkodowania od linii lotniczych. W jej najnowszym rankingu przewoźników światowym liderem są linie Qatar Airways, które zdobyły 8,7 pkt. na 10 możliwych. Dostały maksymalną liczbę punktów pod względem jakości i obsługi, 8,2 pkt. za punktualność i 7,8 pkt. za obsługę roszczeń. Z linii operujących w Polsce w pierwszej dziesiątce są jeszcze Austrian Airlines, KLM, airBaltic i Finnair.

Jednak pierwsza trójka w Polsce pod względem liczby pasażerów, czyli odpowiednio Ryanair, LOT i Wizz Air, zajmują odległe pozycje. Najwyżej jest Wizz Air, który na światowej liście ma 7,5 pkt. i dopiero 26. pozycję oraz wynik uznawany przez AirHelp za dobry. Podobnie LOT, który ma 7,3 pkt. Ryanair zdobył 6,7 pkt., co przez AirHelp jest uznawane za przeciętny wynik. Wizz Air wypada lepiej od polskich linii zarówno w kategorii punktualności, jak i procesowania wniosków o wypłatę odszkodowania. Polski przewoźnik otrzymał najniższy wynik w kategorii punktualności w porównaniu z zagranicznymi liniami budżetowymi. Zajmuje 31. miejsce w klasyfikacji światowej, plasując się obok takich linii, jak Air Berlin czy Delta Air Lines. Irlandzka linia lotnicza zajęła w generalnej klasyfikacji dopiero 48. miejsce. W porównaniu z rywalami Ryanair najgorzej wypada w kategorii obsługi roszczeń. Pasażerowie, którzy doświadczyli opóźnionych lub odwołanych lotów, mogą potencjalnie dłużej czekać na wypłatę należnego odszkodowania. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane