Właściciel ifirmy.pl wybiera się na giełdę

KL
opublikowano: 19-03-2007, 00:00

Power Media przygotowuje ofertę publiczną. Może zadebiutować we wrześniu.

Power Media przygotowuje ofertę publiczną. Może zadebiutować we wrześniu.

Power Media, spółka informatyczna z Wrocławia, szykuje się do wejścia na giełdę. Na razie jest w trakcie przekształcania ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w akcyjną.

— Debiut planowany jest na wrzesień — mówi Wojciech Narczyński, prezes spółki.

Nie ujawnia na razie szczegółów oferty.

— Trwają ustalenia z domem maklerskim — wyjaśnia prezes.

Oferującym będzie Dom Maklerski BISE.

Firma działa od 1997 r. Jej przychody w ubiegłym roku wyniosły około 10 mln zł. Spółka zatrudnia stu programistów. Power Media zajmuje się m.in. budowaniem serwisów internetowych i tworzeniem oprogramowania. Spółka prowadzi też pośrednictwo pracy dla młodych informatyków (współpracowała w tym zakresie m.in. z Centrum Rozwoju Oprogramowania Siemensa, Accenture i BenQ).

Jest także twórcą serwisu ifirma.pl. Jest to strona dla małych i średnich przedsiębiorstw, która pozwala im prowadzić pełną księgowość przez internet. Według samej spółki jest to pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych na świecie systemów księgowych tego typu. Współwłaścicielami wrocławskiej spółki są członkowie jej zarządu — oprócz Wojciecha Narczyńskiego także Marta Przewłocka i Andrzej Parszuto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu