Czytasz dzięki

Właściciel Onetu wezwał na MZN  Property

opublikowano: 26-02-2020, 22:00

Ringier Axel Springer, szwajcarsko-niemiecki koncern medialny, ruszył na zakupy w polskim internecie.

W środę ogłosił przejęcie od grupy Polska Press serwisu ogłoszeniowego Gratka.pl. Równolegle ogłoszono wezwanie na akcje MZN Property, czyli notowanego na warszawskiej giełdzie właściciela serwisu z ogłoszeniami nieruchomościowymi Morizon.pl oraz dostawcy usług finansowych Lendi.pl. Koncern płaci sporą premię wobec rynkowych notowań MZN. Oferuje 1,97 zł za akcję, co oznacza wycenę spółki na poziomie 84 mln zł. To o ponad 100 proc. więcej, niż płacono za te walory tuż przed ogłoszeniem wezwania, więc w środę kurs spółki na GPW zareagował 97-procentowym wzrostem.

— Już jesteśmy czołowym dostawcą ogłoszeń na Słowacji, w Serbii, na Węgrzech i w krajach bałtyckich. Uważamy, że połączenie naszego międzynarodowego know-how z doświadczeniem Gratki i Morizona umożliwi nam dalsze wzmacnianie obu marek i zajęcie mocnej drugiej pozycji na polskim rynku ogłoszeń nieruchomościowych — mówi Mark Dekan, prezes Ringier Axel Springer.

Na wezwanie na pewno odpowiedzą znaczący akcjonariusze spółki, którzy posiadają ponad 64 proc. jej akcji — w komunikacie podano, że złożyli „nieodwołalne zobowiązanie do złożenia zapisów". Próg skuteczności wezwania ustawiono niewiele wyżej — na poziomie co najmniej 66 proc. akcji.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu