Własna elektrownia na dachu

opublikowano: 24-11-2015, 11:07

Firma Solarprojekt Construction zakończyła pracę przy dachowej elektrowni fotowoltaicznej o mocy 400 kWp. Instalację zamówiła spółka Polontex, właściciel zakładu włókienniczego w Częstochowie.

Elektrownia postała na dachach dwóch hal produkcyjnych; ich łączna powierzchnia wynosi blisko 8,5 tys. mkw. Jak zaznacza Solarprojekt Construction, projektant i realizator budowy, jest to jedna z największych tego typu instalacji w kraju. W sumie zamontowanych zostało 1539 paneli fotowoltaicznych 260Wp. 

Solarprojekt Construction

W Polsce „zielone elektrownie” zyskują na popularności. A to stanowi szansą rozwoju również dla małych i średnich firm, specjalizujących się w ich projektowaniu i budowie. Po tego typu rozwiązania chętnie mogą sięgać np. firmy pamiętające tegoroczne sierpniowe problemy z dostawami prądu. Własna fotowoltaiczna elektrownia zapewni im dodatkowe źródło energii.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane