Własna firma przed trzydziestką

opublikowano: 01-10-2012, 00:00

Dwudziestolatkom z Pomorza w założeniu własnej działalności gospodarczej pomoże Unia Europejska. Na początek wystarczą chęci i dobry biznesplan.

„Pozyskaj dotację do 40 tys. zł i załóż własną firmę” — tak firma szkoleniowo-doradcza Pegaz Group zachęca młodych ludzi z województwa pomorskiego do uczestnictwa w programie „Wsparcie na starcie”, współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Rekrutacja będzie prowadzona od 8 do 15 października.

Na wsparcie doradcze i finansowe mogą liczyć w sumie 32 osoby w wieku do 25. roku życia, w tym 20 kobiet i 12 mężczyzn. Duże szanse zakwalifikowania się do programu mają młode osoby zamieszkujące obszary słabe strukturalnie, osoby niepełnosprawne oraz pozostające bez zatrudnienia. Chętnych czeka trzyetapowa rekrutacja. Aplikacje najpierw będą poddane ocenie formalnej, zweryfikowane zostaną również załączone koncepty biznesowe, a na koniec kandydaci przejdą testy kompetencyjne. Ci, którzy zostaną zakwalifikowani do programu, mogą liczyć na indywidualne sesje doradcze i szkolenie z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej, poprawnego przygotowania biznesplanu oraz rozliczania dotacji.

Minimum 26 osób otrzyma też jednorazową dotację w wysokości 34,5 tys. zł, z przeznaczeniem na zakupy inwestycyjne niezbędne do prowadzenia własnej firmy. Do tego dochodzi półroczne wsparcie pomostowe (1,3 tys. zł miesięcznie), które w przypadku co najmniej 20 osób będzie mogło zostać przedłużone o kolejne sześć miesięcy. W tym czasie przedsiębiorcy będą otrzymywać 1 tys. zł miesięcznie. Szczegóły programu można znaleźć na stronie www.pegazgroup.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu