Własne urządzenie do domowej ochłody

08-08-2016, 22:00

Choć latem temperatura bywa wysoka, systemy klimatyzacyjne to w polskich mieszkaniach rzadkość.

Koszt montażu, a później używania klimatyzacji jest dość wysoki, co sprawia, że w Polsce takiego sprzętu używa się znacznie rzadziej niż w innych krajach. Oferty mieszkań i domów, w których zainstalowano urządzenia regulujące temperaturę, stanowią niewielki odsetek wszystkich ogłoszeń zamieszczonych na portalu Otodom.pl. Osoby, które szukają lokalu z klimatyzacją, najszybciej znajdą go w Warszawie i w Krakowie. Najtrudniejsze będzie to natomiast w Łodzi. Stosunkowo niewiele takich nieruchomości jest również w Poznaniu.

W ofertach sprzedaży łatwiej znaleźć dom niż mieszkanie z klimatyzacją. Dotyczy to wszystkich miast poza Poznaniem.

Według Agaty Polińskiej z serwisu Otodom.pl, instalacja klimatyzacji w mieszkaniu jest trudniejsza niż w domu. Choć technologia jest coraz lepsza i umożliwia montaż urządzeń nawet w starych blokach, to jednak wiąże się z większymi utrudnieniami, np. niewielkiego remontu mieszkania lub koniecznością uzyskania zgody wspólnoty. Natomiast wielu budujących dom często dostosowuje projekt budynku specjalnie pod instalację dodatkowego urządzenia.

Eksperci przekonują jednak, że — bez względu na rodzaj budynku — w upalne dni klimatyzacja oznacza ogromnykomfort dla użytkowników. Korzystającym z urządzenia we własnym lub wynajmowanym lokalu radzą jednak zwracać szczególną uwagę na jego stan, by długo i efektywnie spełniało swoje zadanie. Wysoka temperatura jest szczególnie odczuwalna w dużych miastach. Gęsta, wysoka zabudowa, ruchliwe ulice, mało terenów zielonych, potęgują wrażenie upału. Tereny miejskie nagrzewają się dużo szybciej, dłużej również oddają ciepło, przez co powietrze nawet nocą wolniej się ochładza.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Własne urządzenie do domowej ochłody