Wlk. Brytania: Coraz więcej młodych ludzi sprowadza się do rodziców

IAR
opublikowano: 07-02-2009, 20:37

W Wielkiej Brytanii coraz wi ęcej młodych ludzi sprowadza się z powrotem do swoich rodziców. Pomimo spadku cen nieruchomości, z szukania własnego dachu nad głową zrezygnowało dwa miliony młodych ludzi.

Według badań brytyjskiego banku Abbey, który specjalizuje się w pożyczkach mieszkaniowych, pod rodzinny dach wróciło 20 procent wszystkich młodych Brytyjczyków między 18 a 24 rokiem życia - w sumie milion 150 tysięcy ludzi z tak zwanego "pokolenia bumerangów". Tak samo postąpiło kolejne ponad 900 tysięcy już nie tak młodych, bo od 25 do 44 lat. Tych z kolei określa się jako "Kidults", czyli "dzieciorosłych".

G łówny powód powrotów do rodzinnego domu to konieczność zaoszczędzenia na tzw. wkład własny, bez którego żaden brytyjski bank nie udzieli kredytu hipotecznego na mieszkanie. Pomimo spadku cen nieruchomości, są to nadal duże pieniądze - od 25 do 40 procent c eny mieszkania, która w Londynie rzadko schodzi poni żej 200 tysięcy funtów, czyli miliona złotych.

Bank Abbey przewiduje, że obecna recesja gospodarcza pogłębi to zjawisko powrotów do mamy, gdyż przykręceniu kurka z kredytem towarzyszy coraz wyższe bezrobocie wśród absolwentow szkół i uczelni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane