Czytasz dzięki

Wódka gotowa na odwiedziny

Muzeum Polskiej Wódki otwiera podwoje w najbliższy wtorek.

Muzeum Polskiej Wódki otwiera podwoje w najbliższy wtorek. Warta 30 mln zł rewitalizacja i wyposażenie sal muzeum to efekt czteroletnich prac w XIX-wiecznym budynku rektyfikacji, na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser. Inwestorem jest Pernod Ricard, właściciel Wyborowej.

Zobacz więcej

Fot. Marcin Oliva Soto

— Tak jak nie byłoby Francji bez koniaku i szampana, a Meksyku bez tequili, tak nie byłoby polskiej historii bez wódki. Są na świecie kraje dumne ze swoich alkoholi i posiadające ich muzea, Polska w końcu do nich dołącza — mówi Andrzej Szumowski, prezes Stowarzyszenia Polska Wódka, dodając, że to nie tylko projekt biznesowy, ale też promocja narodowego trunku.

Docelowo muzeum ma odwiedzać 180 tys. osób rocznie. Rewitalizacja całego kompleksu Centrum Praskiego Koneser to projekt Grupy Liebrecht & wooD oraz BBI Development. Jego otwarcie planowane jest na jesień. Poza muzeum na terenie mają znajdować się lofty, biura, powierzchnie handlowe, hotel, centrum konferencyjne i część wystawiennicza. W kompleksie działa już kampus Google’a.

4. Takie miejsce pod względem produkcji wódki na świecie zajmuje Polska. Wyprzedzają nas Rosjanie, Amerykanie i Ukraińcy.

XVII Dopiero w tym wieku wódką zaczęto nazywać destylaty alkoholowe. Wcześniej nazwa była przeznaczona dla ziołowych naparów leczniczych, całkowicie bezalkoholowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska

Polecane