Wojciech Wajda zastąpił Jarosława Zagórowskiego

GSU
opublikowano: 07-06-2018, 16:26
aktualizacja: 07-06-2018, 16:27

Wojciech Wajda po dwóch latach w radzie nadzorczej wrócił na stanowisko prezesa Wasko. Zastąpił na nim Jarosława Zagórowskiego, który szefował informatycznej firmie przez niecały rok.

Niespełna rok Jarosław Zagórowski był prezesem informatycznej spółki Wasko. Niespodziewanie zastąpił go Wojciech Wajda. Nowy szef to założyciel i główny akcjonariusz Wasko. Kierował firmą od czasu założenia do maja 2016 r.

Jarosław Zagórowski wsławił się skuteczną restrukturyzacją JSW.
Zobacz więcej

Spec od restrukturyzacji

Jarosław Zagórowski wsławił się skuteczną restrukturyzacją JSW.

W 2016 r. wycofał się z zarządzania spółka po tym jak został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, a prokuratura zarzuciła mu m.in. praktyki korupcyjne wobec urzędników państwowych. Po trzech miesiącach prokuratura uchyliła mu areszt ze względu na zły stan zdrowia.  Wojciech Wajda razem z żoną kontroluje ponad 80 proc. akcji gliwickiej firmy.

Jarosław Zagórowski został powołany na prezesa Wasko w czerwcu 2017 r. Wcześniej w latach 2007-2015 r. szefował Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Za jego prezesury JSW zadebiutowała na GPW.

Do zarządu Wasko z rady nadzorczej wrócił także Andrzej Rymuza, który w latach 2006-2016 był wiceprezesem spółki. Pozostali członkowie zarządu to Tomasz Macalik, Michał Mental,  Włodzimierz Sosnowski i Rafał Stefanowski.

Wojciech Wajda i Andrzej Rymuza dziś zrezygnowali z rady nadzorczej Wasko. Czwartkowe walne do rady nadzorczej powołało Zygmunta Łukaszczyka. Został jej przewodniczącym.
 


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy