Wojewoda mazowiecki szuka chętnych na Cezal

Adam Brzozowski
opublikowano: 09-07-2003, 00:00

Warszawa. Do 21 lipca inwestorzy mogą zgłaszać oferty prywatyzacji Centralnej Składnicy Zaopatrzenia Lecznictwa Cezal w Warszawie z siedzibą przy ulicy Przasnyskiej.

Przedsiębiorstwo zajmuje się wyposażaniem jednostek organizacyjnych resortu zdrowia i opieki społecznej w sprzęt medyczny i aparaturę laboratoryjną. Rok 2002 firma zakończyła stratą sięgającą 945 tys. zł, przy przychodach około 4,44 mln zł. Obecnie zatrudnia 32 osoby.

Cezal posiada nieruchomość o powierzchni 12,4 tys. mkw., na której znajduje się budynek biurowo-magazynowy. Wartość jego aktywów trwałych, łącznie z gruntem, szacuje się na ponad 4 mln zł.

Według Marii Antolak, p.o. dyrektora wydziału skarbu państwa i przekształceń własnościowych w urzędzie wojewody mazowieckiego, do prywatyzacji przeznaczona jest również druga warszawska hurtownia lecznictwa Cezal, z siedzibą przy ul. Krasińskiego. Przedsiębiorstwa należą do grona 18 firm, które — zgodnie z założeniem — mają pozyskać inwestorów do końca 2003 r. W sumie w nadzorze wojewody pozostaje około 70 przedsiębiorstw prowadzących działalność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wojewoda mazowiecki szuka chętnych na Cezal