Województwo podlaskie dostanie pieniądze na kulturę

IT
opublikowano: 02-07-2009, 00:00

Resort kultury da 6 mln zł na nową placówkę promującą kulturę lokalną Podlasia.

Resort kultury da 6 mln zł na nową placówkę promującą kulturę lokalną Podlasia.

Pod koniec lipca minister kultury ogłosi konkurs na koncepcję wielofunkcyjnego centrum kultury lokalnej w województwie podlaskim. Jest to sposób na utrzymanie w regionie pieniędzy, jakie resort dotychczas przeznaczał na utrzymanie Domu Pracy Twórczej w Wigrach. Budynek, który od lat 70. ubiegłego stulecia był ośrodkiem kulturalnym, już niedługo zostanie bowiem przerobiony na obiekt muzealno-pielgrzymkowy związany z papieżem Janem Pawłem II.

— Celem konkursu jest wyłonienie podmiotu, który przy współpracy z ministerstwem i przy udziale jego funduszy stworzy wielofunkcyjne centrum promujące lokalną kulturę. Resort pracuje nad regulaminem precyzującym kryteria wyboru oraz warunkami, jakie muszą spełnić podmioty startujące w konkursie. Zostanie opublikowany do końca sierpnia, a nabór wniosków potrwa do połowy listopada. Do konkursu mogą przystąpić instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe. Ogłoszenie wyników przewidywane jest na kwiecień 2010 r. Zwycięzcą będzie jeden podmiot — informuje Iwona Radziszewska, rzecznik ministerstwa.

Adresatem konkursu są podmioty działające w gminach wiejskich oraz miastach, których liczba mieszkańców nie przekracza 15 tys. Warunkiem jest też posiadanie własnej nieruchomości, wyposażonej w sprzęt do wszechstronnej edukacji kulturalnej, oraz współpraca z lokalnymi i międzynarodowymi partnerami. Nagrodą w konkursie jest dotacja 6 mln zł wypłacana w ratach przez 3 lata. Po ustaniu stałego finansowania zwycięzca będzie mógł starać się o dalsze wsparcie ministerstwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy