Wojna handlowa dołuje Wall Street

opublikowano: 02-08-2019, 22:02

Piątkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się mocnymi spadkami głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average zniżkował o 0,37 proc., Standard & Poor’s 500 tracił 0,73 proc., a technologiczny Nasdaq 1,32 proc.

Indeks S&P spadał piątą sesję z rzędu i tym samym zakończył tydzień największą stratą od grudniowej wyprzedaży. Obawy o handel znalazły się w centrum uwagi po tym jak w czwartek prezydent Donald Trump powiedział, że nałoży kolejne cła na chińskie towary, zwiększając niepokój o wykolejenie światowej gospodarki. Chiny zapowiedziały, że będą przeciwdziałać zagrożeniu.

Rynek akcji znajdował się już pod presją, gdy okazało się, że pierwsza obniżka stóp procentowych od dekady nie gwarantuje dalszego luzowania polityki Fed.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych utrzymywała się w okolicy najniższego poziomu od 2016 r. po tym jak lipcowy raport z rynku pracy nie dał rady poprawić poglądu na stan gospodarki. Dolar osłabiał się

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy